Цікавий світ книжок
Тема : « Цікавий світ книжок».
Мета: розкрити роль книги в житті людини; розвивати зв’язне мовлення; спонукати
учнів
до читання художньої літератури;
розвивати прагнення до знань; виховувати
шанобливе ставлення до книги;
сприяти духовному збагаченню.
Обладнання: виставка дитячих книжок і журналів, кросворд,
квітка із завданнями.
Хід уроку
І.Організаційний момент
ІІ. Оголошення теми й мети уроку.
Розгадування
кросворда.
-
Щоб
дізнатися, про що йтиметься на уроці, розгадайте кросворд. У виділеному
стовпчику ви прочитаєте відповідь.
|
|
|
|
к |
а |
р |
л |
с |
о |
н |
|
|
|
|
|
н |
е |
з |
н |
а |
й |
к |
о |
|
|
|
л |
и |
с |
и |
ц |
я |
|
|
|
п |
и |
р |
о |
г |
и |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
а |
н |
т |
о |
ш |
к |
а |
|
1. Казковий
герой, який любить варення, літає по дахах. (Карлсон)
2. Хлопчик, який
нічого не знав, але всім цікавився. (Незнайко)
3. Героїня
багатьох казок: хитра і руда. (Лисиця)
4. Що несла своїй
бабусі Червона Шапочка ? (Пироги)
5. Кого в дитячій
пісні діти гукали копати картоплю ? (Антошка)
(заходить
дівчинка – Книга)
-
Так,
це я.
(Розповідає вірш)
Книга – добрий, мудрий друг,
Книжка знає все навкруг.
Про старі й нові країни,
Космос та морські глибини.
Хто нам напис «Кобзар»,
І який де правив цар ?
З чого зроблене намисто ?
Чим славетне наше місто ?
Все про звичаї народу,
Як зібрать врожай з городу,
Вперше хто знімав кіно ?
Де й коли з’явилось скло ?
Хто відкрив яку країну ?
І про неньку Україну.
Хто прославився в віках ?
Де живе тварина, птах ?
ІІІ. Вивчення
нового матеріалу.
Сьогодні ми вирушаємо в країну Читайків. І гасло уроку : « Цікавий світ
книжок».
-
Як ви
розумієте цей вислів ?
-
А хто
з вас знає крилаті вислови про книгу ?
(Відповіді дітей)
- Будем книгу читати, будем все знати.
- З книгою жити – вік не тужити.
- Читати не думаючи – те саме, що їсти
не пережовуючи.
- Книга – ключ до знань.
- Книгу читай, розуму набирай.
- Одна хороша книга краща тисячі
скарбів.
-
Про
що нам говорять ці вислови ? Правильно , про велике значення книги в житті людини.
Люба дитино ! До
тебе це слово !
Перед тобою
скарбниця чудова ,
Мудрих порад
невичерпне джерельце,
Книгу люби і
душею і серцем.
-
А для
чого потрібна книжка ?
-
Що
вони дають людям ?
(Діти
пропонують свою думку, обґрунтовують і записують на дошці ).
( З паперу зробили тичинку квітки на
якій написано «книга». Навколо неї діти закріплюють пелюстки з написаними
ідеями. Завдання дітей: утворити з пелюсток квітку з написаними на них думками)
Робота
з таблицею.
-
Вперше
ви познайомилися з книгою, коли були ще зовсім маленькими. Спочатку ви їх
перегортали, потім вам їх читали, а згодом ви самі навчилися читати. З того часу
книга завжди поряд з вами . Люди завжди шанували книгу, тому й склали про неї
безліч прислів’їв та приказок. Прочитайте декілька з них, об’єднавши
словосполучення двох колонок.
З книгою
подружишся, |
день без сонця. |
Книги читати - |
розуму
наберешся. |
Дім без книги - |
усе знати. |
-
Поясніть
зміст цих прислів»їв.
Бесіда
-
Чи
подобається вам читати книги ?
-
Які
книжки ви любите читати ?
-
Які
книги у вас є вдома ?
Робота з виставкою книг.
-
Розгляньте
виставку книг
Перша частина (полиця) виставки : букварі, абетки.
-
Що
спільного в цих книжках ?
-
Яку
назву ви дали б цій частині виставки ? (Моя перша книжка»)
Друга частина (полиця) : підручники, словники, енциклопедії, довідники,
посібники.
-
Дайте
спільну назву цієї групи книг («Навчальна книга»)
Третя частина : казки
-
Що
спільного в цих книгах ?
-
Дайте
назву («Казки»)
-
Які є
казки ? («Народні та літературні»)
Четверта частина :дитячі газети
«Долоньки» та журнали «Пізнайко», «Соняшник», «Барвінок» та ін.
-
Як
назвати ці видання ? Чи вони відрізняються від тих, що ми розглянули в
попередніх розділах ? (Ці видання виходять періодично, один раз два рази на
місяць)
Конкурс
«Казкові загадки»
(Учитель
зачитує загадку, діти відгадують)
Старенька бабуся
жила,
Гостинці для неї
онука несла.
Хто дівчину цю по
дорозі зустрів ?
Як казка ця
зветься ? Хто б відповів ? (Червона Шапочка)
(Виходить
дівчинка в костюмі Червоної Шапочки і зачитує наступну загадку. І далі в такій
послідовності)
Хто моторчик свій
заводить ?
З даху в гості
хто приходить ?
І на свято він
дібрався –
Скажем дружно :
«Здраствуй…» (Карлсон)
Він дружок
звірятам, дітям.
Він живий, як я і
ти,
Та таких у цілім
світі
Нам ніде більш не
знайти.
Це тому, що він
не пташка,
І не тигр, і не
комашка,
Не котисько, не
щеня,
Не бабак, не
вовченя,
Упізнань його не
важко,
А зоветься … (Чебурашка)
Ой набридло на
віконці
Все на сонечку
сидіть.
Я візьму і
покочуся,
Щоб побачити весь
світ. (Колобок)
Всіх він любить
незрадливо,
Хто б до нього не
ходив.
Здогадались ? Це
наш Гена,
Це наш Гена … (Крокодил)
На городі
виростала
Сили набирала,
Непомітно, дуже
швидко,
Великою стала. (Ріпка)
Слово
вчителя
-
Ви
вже деяку частину творів та книг прочитали, але в майбутньому ви прочитаєте ще
більше книг, які вам дадуть великі знання. В цьому вам допоможе бібліотека.
-
А
тепер, діти, запам’ятайте, що слід робити аби книга жила довго.
-
- Бережи книгу – свою чи бібліотечну.
- Мий руки перед тим, як брати книгу.
- Не загинай у книзі сторінок і не
виривай їх.
- Не роби в книгах поміток ручкою.
- Не слинь пальців, коли перегортаєш.
- Бережи книгу від вологи і вогню.
- Розірвану книгу підклей.
- Виготуй закладку.
- Книгу поверни в бібліотеку вчасно ,
на неї чекають інші читачі.
УІ. Підсумок уроку .
-
Чому
книги називаються нашими друзями ?
-
Що
цікавого ви дізналися на уроці ?
-
Яке
прислів»я запам’ятали ?
-
На
вашу думку, чим звичайний урок відрізняється від бібліотечного ?
Коментарі
Дописати коментар